Haber

Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu karteli Üsküdar’da yakalandı

Ülke genelinde zehir tacirlerine yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Operasyonların ayrıntılarını sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol tarafından kırmızı bültenle arama kararı çıkarılan Hırvat uyuşturucu kartelinin ‘Kartel-2′ ile Üsküdar’da yakalandığını duyurdu. Operasyon’.

GÜNEY AMERİKA’DAN AVRUPA’YA İLAÇ DAĞITIYORDU

Bakan Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: “Hırvat makamlarının Interpol tarafından kırmızı bültenle arandığı, İstanbul’da düzenlenen ‘Kartel-2 Operasyonu’ ve Avrupa genelinde gerçekleştirilen ‘Adriyatik Operasyonu’ ile, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuları Avrupa’ya dağıttı.’Operasyon’ kapsamında, uluslararası uyuşturucu ‘kartelinin’ organize suç örgütünün elebaşı olduğu belirlenen Hırvatistan asıllı Nenad Petrak, Üsküdar’da yakalandı.

“Kararlıyız” MESAJI

Aziz milletimizin şunu bilmesini istiyorum; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız. Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan ve bu uyuşturucuları Avrupa’da dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı NENAD PETRAK, Hırvat adli makamları tarafından ‘Kasten Cinayet’ suçundan Interpol tarafından uluslararası düzeyde kırmızı bültenle aranıyordu. .

9 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYORDU

Hırvatistan Yolsuzlukla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (USKOK) raporuna göre Nenad Petrak, yaklaşık dokuz ülkede çok sayıda kişiyi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda İstanbul Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Geçiş Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası alanda takip edilen Nenad Petrak’ın Üsküdar’da olduğu belirlendi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle derhal Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve Uluslararası Zehir Taciri yakalandı.

“Allah ayağınıza taş değdirmesin”

Operasyonu düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin. “Uyuşturucu kaçakçıları ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecektir.”

İşte Bakan Yerlikaya’nın paylaşımı;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu