Ekonomi

Tetragon, Net Varlık Değerinin 2.825 milyon dolar olduğunu ve temettü getirisinin %4,5 olduğunu bildirdi

LONDRA – Yatırım şirketi Tetragon Financial Group Limited, Aralık 2023 Aylık Bilgi Formunu yayımlayarak 2,825 milyon dolarlık Net Varlık Değerini (NAV) ortaya koydu. Guernsey merkezli kapalı uçlu bir yatırım kuruluşu olan şirket, oy hakkı bulunmayan hisselerinin listelendiği Euronext Amsterdam’da belirtildiği gibi hisse fiyatı (TFG NA) 9,88 $ ile 31,13 $ Hisse Başına Tamamen Seyreltilmiş NAV’ı ayrıntılı olarak açıkladı.

Tetragon, Aralık ayı için hisse başına toplam NAV getirisinin %4,8 ve özsermaye getirisinin ise %2,2 olduğunu bildirdi. Şirket tarafından açıklanan en son üç aylık temettü hisse başına 0,11 dolardı ve bu da %4,5 temettü getirisi sağladı.

Tetragon’un yatırım stratejisi Tetragon Financial Management LP tarafından yönetilmektedir. Şirketin hisseleri aynı zamanda Londra Menkul Kıymetler Borsası Ana Pazarının Uzman Fon Segmentinde de işlem görmektedir, ancak hisselerin ABD’li bireyler tarafından mülkiyeti kısıtlanmıştır ve Avrupalı ​​perakende yatırımcıların kullanımına açık değildir.

Aylık Bilgi Formu’nda verilen bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır ve Amerika Birleşik Devletleri’nde veya başka herhangi bir yargı bölgesinde menkul kıymetlerin satış teklifi veya satın alma teklifi talebi teşkil etmez. Tetragon, menkul kıymetlerinin 1933 tarihli ABD Menkul Kıymetler Kanunu uyarınca tescil edilmediğini ve geçerli kanunlar kapsamında tescil edilmedikçe veya tescilden muaf tutulmadıkça Amerika Birleşik Devletleri’nde veya ABD’li kişilere teklif edilemeyeceğini veya satılamayacağını açıkladı.

Ayrıca Tetragon, 1940 tarihli ABD Yatırım Şirketi Kanunu kapsamında kayıtlı değildir ve bu nedenle yatırımcılar Kanundan yararlanamaz. Şirket, Finansal Piyasalar Kontrol Yasası’nın 1:107. Maddesi uyarınca, belirlenmiş bir ülkeden kolektif yatırım planı olarak Hollanda Finansal Piyasalar Otoritesi’nin kamu siciline kayıtlıdır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-ermenek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu